II B3K Biegową Imprezą Roku 2017?

To, że II Bieg 3 Króli 2017 znalazł się w finalnym gronie plebiscytu na Biegową Imprezę Roku 2017 zawdzięczamy tylko i wyłącznie Wam, Biegaczom. Dziękujemy i jesteśmy wzruszeni! Partnerami plebiscytu Ligi Biegowej jest portal Onet oraz Runner’s World.

– Znalezienie się na tej elitarnej liście jest wystarczającym wyróżnieniem. Najważniejsze dla mnie jest to, że bieg znalazł się w plebiscycie dzięki głosom uczestników – powiedziała Aldona Rybka, organizatorka Biegu 3 Króli w Białych Błotach.

Głosowanie trwa od dzisiaj (29.01) do 18 lutego. W Plebiscycie Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017 głosować można w pięciu kategoriach:
– Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 5 km
– Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 10 km
– Biegowa Impreza Roku 2017 – półmaraton
– Biegowa Impreza Roku 2017 – maraton
– Biegowa Impreza Roku 2017 – kategoria „Inne”.

Kategoria „Inne” obejmuje wszystkie imprezy biegowe, które rozgrywane są na nietypowych dystansach i których nie można zakwalifikować do kategorii pozostałych. Do tej kategorii trafił Bieg 3 Króli z Białych Błot razem z takimi uznanymi imprezami jak Ultramaraton Powstańca (Wieliszew), Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem (Białystok), XIV Bieg Rzeźnika (Cisna) i 3. PKO Bieg Charytatywny (cała Polska). W kategorii biegów na 10 km można oddać głos na Bieg Dąbrowskiego z Zielonki, także organizowany przez Aldonę Rybkę, natomiast wśród maratonów znajdziemy Maraton Puszczy Bydgoskiej.

Głosowanie na Biegową Imprezę Roku 2017:
http://ligabiegowa.pl/news/article/plebiscyt-ligi-biegowej-na-biegowa-impreze-roku-2017-glosowanie-ruszylo-

Głos może oddać każdy, niezależnie od tego czy jest zarejestrowanym użytkownikiem Ligi Biegowej czy nie.

Lista zwycięzców ogłoszona zostanie 19 lutego.

Pierwsza edycja Bieg Trzech Króli w Białych Błotach odbyła się w roku 2016. Co roku 6 stycznia biegacze rywalizują nieco nietypowo, bo w koronach na głowach, w czasie kolorowego i radosnego karnawału, w drużynach liczących po 3 osoby (Kacper + Melchior + Baltazar), każdy ma do pokonania 3 km. Biegowi towarzyszą konkursy dla dzieci, uczestników i wszystkich zainteresowanych. Nietypowe są także trofea i nagrody. Kolorem biegu jest żółty a szczęśliwą liczbą „3”. Bieg współorganizowany jest przez Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. www.biegtrzechkroli.pl
Liga Biegowa to inicjatywa skierowana do wszystkich uczestników biegów masowych w Polsce. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Liga zachęca do aktywności poprzez prowadzenie całorocznych rankingów dla biorących udział w zawodach na 5, 10, 21 i 42 km, organizację darmowych treningów biegowych, obozów biegowych, porady trenerskie, dietetyczne i motywacyjne na www.ligabiegowa.pl oraz konkursy i zabawy.

Rejestracja